BAKKT Nedir? Kripto Para Dünyasını Nasıl Değiştirecek? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Nedir

BAKKT Nedir? Kripto Para Dünyasını Nasıl Değiştirecek?

BAKKT Nedir? Kripto Para Dünyasını Nasıl Değiştirecek?

Sıkça sözü edilen Bakkt nedir? Neden Bakkt kripto paralar için önemlidir? Ne gibi değişiklikler getirecek?

Bakkt, kripto para dünyası için bir bakıma çok büyük başlangıçlara sebep olabilir. Halen hisse senetlerine, tahvillere ve diğer finansal araçlara bağlı kurumsal yatırım alanındaki para gücünün, kripto para birimlerine getirilmesini ve güven bulmasına sebep olacaktır. Finansal faydalara ek olarak, büyük miktarda kurumsal para dalgalanmasına ve kripto para birimlerinin kabul ve benimsenme konusunda gerçekten yol kat edip, kripto paraların meşrutiyetini sağlamasına da yardımcı olacaktır. Peki Bakkt nedir?

Bakkt

BAKKT Nedir? Kripto Para Dünyasını Nasıl Değiştirecek?

BAKKT Nedir? Kripto Para Dünyasını Nasıl Değiştirecek?

BAKKT Dijital varlıklara güven ve fayda getirmeyi amaçlar, basitçe dijital varlıkları, güvenli ve verimli bir şekilde satın almanızı, satmanızı, depolamanızı ve harcamanızı sağlamak için açık, kesintisiz bir küresel ağ sunmayı hedefler.

Intercontinental Exchange’in kanıtlanmış finansal piyasa altyapısı ve teknolojisi ile desteklenen Bakkt’ın güvenli global platformu, yatırımcıları, tüccarları ve tüketicileri birbirine bağlayarak dijital varlıklara erişmeyi, ticaret yapmayı ve kullanmayı daha kolay, daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirecek.  Intercontinental Exchange, 2000 yılında kurulan bir Fortune 500 ve Fortune Future 50 şirketidir. ICE, küresel finans ve emtia piyasalarında yatırım ve ticaret yapma ve risk yönetme konusunda müşterilerinin güvenini kazanan bir kuruluştur. ICE, şu anda 20 trilyon dolardan fazla değere sahip olan dünyanın en büyük borsası olan New York Borsasının ana şirketidir.

Bakkt’ın açık kaynaklı, tarafsız platformu yürürlükteki yasal gereklilikleri karşılamak ve dijital varlıklar ve blok zinciri uygulamalarındaki yeniliği desteklemek için tasarlanacak.

Bakkt Nedir?

Bakkt, tüketicilerin ve kurumların dijital varlıkları sorunsuz bir şekilde almalarını, satmalarını, saklamalarını ve harcamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Dijital varlıklara güven, verimlilik ve ticaret getirmek amacıyla kurulan Bakkt, mevcut pazar ve ticari altyapıyı blok zincirine bağlamak için açık teknoloji geliştirmeyi hedefliyor.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler Bakkt’ı anlatırken şunları söyledi:

“Bakkt, dijital varlıklara kurumsal, tüccar ve tüketici katılımı için daha büyük verimlilik, güvenlik ve fayda sağlayarak ölçeklenebilir bir rampa görevi görecek şekilde tasarlandı.”

“Dijital varlıkların küresel pazarlar ve ticaretteki dönüştürücü potansiyelinin ortaya çıkmasına yardımcı olan açık bir platform oluşturmak için işbirliği yapıyoruz.”

Peki, Market Bu Konuda Ne Düşünüyor?

Halihazırda büyük bir kurumsal yatırımcıya sahip olan Bakkt’ın, New York Menkul Kıymetler Borsasını kuran şirketin projesi olması, Microsoft teknolojisi üzerine inşa edilmesi ve İlk büyük yatırımcısının her yerde bulunan Starbucks olması gibi durumlar kripto paraların özünde bulunan anti-kapitalist doğasını bozacağı konusundaki şüpheleri artırsa da, Bakkt’ın kripto paralara olumlu bir etki edeceği düşünülüyor.

Bakkt Ana Akıma Nasıl Etki Edecek?

Bakkt Ana Akıma Nasıl Etki Edecek?

Kripto para yatırımcılarının böylesine büyük kurumsal yatırımcıları bir anda pazarda görmesine olanak sağlayacak Bakkt için tek eksik olan şey SEC’ten bir onay mektubu.

Ne olursa olsun Bakkt’ın ana akıma kripto paraların tanıtması rolünü üstleneceği ve piyasaya etkisinin beklenmedik bir biçimde yukarı bir ivme başlatacağını düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.

Kurumsal Dünyanın Yatırım Alanında Bakkt’a Bakışı Nedir? 

İlk olarak girişim sermayesi şirketleriyle sarılmış olan Bakkt, kurumsal yatırıma yönelik bariz bir adım atıyor. Eğer bu firmalar risk alarak kripto para alanına girmeye karar verdiyse bu olay diğer büyük firmalar için de bir örnek teşkil edecektir. Özellikle Bakkt düzenleyici kurallara göre oynarsa bu durumun gerçekleşme olasılığı da artacaktır.

Bunun yanında büyük yatırımcılar piyasaya girdikçe küçük yatırımcılar da bundan cesaretlenerek piyasaya daha kolay adım atabilir. Finans dünyasında küçük paranın büyük parayı takip ettiği herkesin bildiği bir gerçektir. Diğer yandan, Bakkt’ın piyasaya girmesi doğal olarak çekimser yatırımcılara da cesaret verecektir.

Ayrıca Microsoft’un kurucusu Bill Gates kripto paraları ağır bir şekilde eleştirmiş olmasına rağmen Bakkt, Microsoft bulut hizmeti Azure tabanlı çalışıyor. Bu da teknoloji devinin kripto paraları meşru birer varlık olarak kabul ettiği anlamına geliyor.

Bakkt Kurumsal Yatırımcıları Nasıl Çekecek?

Bakkt’ın sektöre katacağı yenilikleri şöyle listeleyebiliriz:

 • Federal olarak düzenlenmiş ve tam olarak devlet onaylı bir borsa platformu olarak, düzenlemeye tabi olmadan başlayan önceki şirketlerin hatalarını ortadan kaldıracak
 • Bakkt Kurumsal Yatırımcı fonlarının güvenliğini artıran saklama hizmeti sunacak
 • Sona eren vadeli işlem sözleşmelerinde fiziki Bitcoin teslimat hizmeti sunacak
 • Sağlam ödeme altyapısı ve kriptoların benimsemesini ve kullanılabilirliğini artıracak yatırımcılarla doğrudan bağlantı sağlayacak
 • Kriptodan fiat paraya geçiş özelliği. Bu, dijital varlıklara şu ankinden çok daha fazla likiditeye sahip olma fırsatı sunacaktır.
 • Müşteriler, Bakkt ekosisteminde bulunan geniş bir ticaret yelpazesine ve risk yönetimi uygulamalarına erişebilecek.

Bakkt Ana Akıma Nasıl Etki Edecek?

Bakkt Ana Akıma Nasıl Etki Edecek?

Bakkt Ana Akıma Nasıl Etki Edecek?

Bakkt ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de bu. Acaba Bakkt ana akımın kabulünü sağlayabilir mi? Ana akıma nasıl etki eder?

Büyük finansal kurumlar ve teknoloji şirketleri 2008’de yaşanan krizin ardından büyük çöküşler yaşadılar ve büyük bankaların kötü idareleri sonucu birçok insan evini kaybetti. Teknoloji şirketleri ise hem kendi güvenliklerini sağlayamadı hem de kar amacıyla birçok gizli bilgi paylaştı.

Kripto paraların ortaya çıkmasının nedenleri arasında bu iki sebebi kolaylıkla sayabiliriz.

Bu açıdan bakıldığında insanların ve kurumların bir ikilem içinde kaldığı görülüyor: Kripto paralar daha güvenli görünüyor ama denenmemiş. Geleneksel sistemler daha tecrübeli görünüyor ancak güvenilirliklerini kaybettiler.

Kripto para piyasasında açılan büyük şirketler ise aynı anda hem kripto paralara güvenilebileceğini ortaya koyuyor hem de tüketicilere seçim şansı tanımış oluyor. Bu sebeple kripto paraları kabul eden kurumsal firmalar arttıkça ana akımın kabulünün de artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blockchain Haberleri

İstanbul Blockchain Okulu (Istanbul Blockchain School) Nedir?

İstanbul Blockchain Okulu (Istanbul Blockchain School) Nedir?

Türkiye’den yeni bir adım daha geldi. Blockchain alanında hızla artan gelişmelerden sonra Türkiye de bu yarışta devamlılığını kanıtlar nitelikte Türkiye’nin İlk Blockchain Okulu projesi olan Istanbul Blockchain Okulunu duyurdu.

30 Mayıs 2019 pazar günü, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamındaki Habitat Derneğinin lansmanı ile birlikte Istanbul Blockchain Okulu Projesinin lansmanı gerçekleştirildi.

Başta İstanbul’da yaşayan yazılımcılara, girişimcilere, lise ve üniversite öğrencilerine, ayrıca bilişim ve finans sektöründeki genç teknik profesyonellere yönelik bu eğitimlere katılım için Habitat Derneğinin web sitesindeki duyuruları takip etmek gerekiyor.

İstanbul Blockchain Okulu

Girişim evi Inogar da gerçekleşen etkinliğe Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Genel Sekreteri İlkay Arıkan, İstanbul Kalkınma Ajansı Temsilcisi Yasemin Özlem Mailoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Blockchain Araştırma ve Uygulama Merkezi Direktörü Dr. Bora Erdamar, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve İstanbul Blockchain Okulu Proje Koordinatörü İsmail Metin katıldı.

“Blockchain alanındaki eğitim ve insan kaynağı açığını kapatmayı hedefliyoruz”

İstanbul Blockchain Okulu Proje Koordinatörü İsmail Metin, ülke olarak teknoloji alanında oyun kurucu olmak amacıyla Blockchain okulu projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

İsmail Metin ayrıca blockchain konusunda farkındalığı artırarak uzman yazılımlar yetiştirmeyi amaçladıklarını dile getiren, şunları ekledi:

“Blockchain projesi, prototip ve iş modellerini başta finans olmak üzere İstanbul’daki çeşitli sektörlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Hedef grubumuzda İstanbul’da yaşayan yazılımcılar, girişimciler, konuyla ilgili lise ve üniversite öğrencileri ve İstanbul’da bilişim ve finans sektörü içerisindeki genç teknik personeller var.”

“Bu hedef grubunu blockchain projemize dahil etmeyi amaçlıyoruz. Ülkemizde blockchain alanındaki eğitim ve insan kaynağı açığını kapatmayı hedefliyoruz.”

İstanbul Blockchain Okulu

İstanbul Blockchain Okulu

Kripto paraların günümüzde yoğun bir şekilde ödeme aracı olarak kullanılmaya başlandığını anlatan Metin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“10 yıl sonra madeni paranın bir zamanlar ödeme aracı olarak kullanıldığını çocuklara anlatmak durumunda kalabiliriz. İnternet’in ortaya çıkışı teknoloji devrimi olarak adlandırılıyor.”

“Blockchain teknolojisi de internetin ortaya çıkışından sonra teknolojide ikinci devrim olarak değerlendiriliyor. Blockchain yapısı itibarıyla tamamen açık, özgür ve erişilebilir bir ekosistem sunuyor. Blockchain, finans dünyasını olduğu kadar devlet-vatandaş ilişkisi, lojistik, sağlık, emlak, eğitim gibi birçok alanı etkileme kapasitesi olan bir teknoloji.”

Habitat Derneği Bilgi ve İletişim Teknolojileri Programı Koordinatörü İsmail Metin’in sunumuyla başlayan lansman, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır,  Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Genel Sekreteri İlkay Arıkan ve İstanbul Kalkınma Ajansı Temsilcisi Yasemin Özlem Mailoğlu’nun açılış konuşmalarıyla devam etti.

Lansman programı, Blockchain teknolojisiyle ilgili düzenlenen panelin ardından sona erdi. Projeyle ilgili tüm detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

ICO İncelemeleri

ANKR Nedir? Detaylı İnceleme

ANKR Nedir? Detaylı İnceleme

ANKR Nedir?

ANKR, veri merkezlerinde ve cihazlarda işlem yapan bilgi işlem kaynaklarından yararlanmayı amaçlayan dağıtılmış bir bilgisayar platformudur. ANKR’ın sağladığı, işletmelerin ve tüketicilerin kapasitelerini cihazlarından, şirket içi sunuculardan, özel buluttan ve hatta genel buluttan para kazanabilecekleri ekonomik bir model haline getirmek. Bu, ANKR’un kullanıcılara çok daha ucuz bir fiyata daha yüksek bir kazım gücü sağlamasına olanak tanır.

Projenin Durumu?

 

ANKR’ın Blockchain Ağının Teknolojik Özellikleri

ANKR’ın aşağıdakileri içeren teknolojik özellikleri:

 • Proof of useful work (PoUW) consensus, Protokolüne dayalı kaynak verimli madencilik programına sahip.
 • Mevcut İnternet çözümlerini ve gerçek dünya verilerini zincirdeki varlıklara bağlayan kesintisiz arayüz sağlayan oracle hizmeti.
 • Dağıtılmış Bulut Bilişim (DCC) platformuna sahip olması.
 • Yan zincirlere sahip olması ve çok zincirli yapısı.
ANKR Proof of Useful Work Sistemi

ANKR Proof of Useful Work Sistemi

Proof of useful work: Bitcoin deki gibi karma zincirler üzerinde gereksiz fazladan elektrik ve kazım gücü harcamak yerine, PoUW consensus, kendi kendine sürdürülebilir bir blockchain döngüsü sağlar. Ayrıca PoUW, kullanan işletmeleri ve tüketicileri tarafından sağlanan iş görevleri oluşturulmasını sağlayıp doğru kaynakların en yararlı şekilde kullanılmasına olanak tanır.

ANKR, tüm global bilgi işlem kaynaklarını kullanan bir sisteme sahiptir. Madenci sadece başlangıçta kendi tokenini değil, aynı zamanda bizim CPU’muzu da kiralayarak madencilik yapabilecek. Başka bir deyişle, madenciler madencilikten daha fazla kar elde edeceklerken CPU’su kiralananlar da onlar kadar kar elde edebilecekler.

SGX (Software Guard Extensions): Protokol, güvenlik ve gizliliği sağlamak için uzaktan onay ile SGX özellikli CPU’larda çalışır. Yeni PoUW modeli, yeterli teşviklerin sağlandığı taktirde dünya çapında boşta olan kazım gücünü büyük bir potansiyelle kullanılabilir kılar: Bu şemada, her kullanıcı kullanıldığı kadarı sistem tarafından coin elde edebilir ve bazıları blokları üretmek için ekstra ödül bile alabilirler. Gelecekte, bu madencilik şeması Evrensel temel gelire (UBI) de fayda oluşturabilir.

Oracle Hizmeti: Entegre Oracle hizmeti, hem kriptografik verilerden hem de güvenilir bir yürütme ortamından (TEE) yararlanarak doğrulanmış veri kaynağı sağlar. Standart bir API ve mevcut Web sitelerinden alınan port verileri sayesinde Oracle hizmeti gerçek dünyadaki işletmeleri daha da ulaşılabilir kılıyor bu şekilde madencilik faaliyetlerini ANKR altyapısı daha da kolaylaştırıyor.

ANKR Döngüsü

ANKR Döngüsü

Dağıtılmış Bulut Bilişim (DCC) Platformu: DCC platformu bir peer-to-peer modeli olarak kullanıcılar arasında işlem gücü oluşturmayı sağlar. PoUW consensus mekanizması ile madenciler, örneğin makine öğrenimi, yapay zeka vb. gibi hesaplama yaparken ağı güvence altına almak için boş bilgisayarın kaynaklarını kullanabilecekler. Madenciler DCC platformu ile ekstra tedarik alanı da yaratabiliyorlar. Ekstra bilgi işlem kaynaklarına ihtiyaç duyan bireyler/şirketler, DCC’nin talep tarafını oluşturacaktır. DCC, mevcut bulut bilişim hizmetlerine kıyasla bulut bilişime girişte engel sayısını düşürür ve korunmayı arttırmayı sağlar.

Çok Zincirli Yapı: Farklı uygulamaların bağlı yan zincirlerde kendi akıllı sözleşmelerini yapmalarını sağlar, PoUW’a dayalı ana zincirde aşırı yüklenme işlemlerini önler. Ana zincir, zincir dışı verilerin her alt zincire hızlı bir şekilde aktarılması için yerel kimlik doğrulaması yapılmış bir veri gönderim hizmeti sağlayacaktır. Mevcut iş dünyası, güçlü bilgi işlem gücü ve ana zincir tarafından sağlanan yerel veri gönderme hizmeti ile alt zincirinde merkezi olmayan özerk uygulamalar oluşturmaya yardımcı olur.

ANKR Ana Zincir Ve Alt Zincir Kavramı

ANKR Ana Zincir Ve Alt Zincir Kavramı

ANKR Takımı

Co-founder & CEO at ANKR

Chandler Song

Co-founder & CEO

Stanley Wu is CEO Co-founder & CTO at ANKR

Stanley Wu

Co-founder & CTO

 

Ryan Fang Co-founder & COO at ANKR

Ryan Fang

Co-founder & COO

 

David P. Anderson is Technical Advisor at ANKR

David P. Anderson

Technical Advisor

 

Yol Haritası

ANKR Yol Haritası

ANKR Yol Haritası

ANKR Projesinin Faydaları

 • Proje, fikir birliği protokolü (PoUW), güvenilir donanım, veri akışı (Oracle), dağıtılmış hesaplama ve yan zincir yapısı gibi blockchain’in de karşı karşıya kaldığı çok büyük sorunların üstesinden gelmeye çalışıyor. Başarılı olursa, önemli bir proje haline gelebilir.
 • PoUW, büyük miktarda kazıma gücünün potansiyelini ortaya çıkarabilecek ve üretken araçlara dönüştürebilecek yeni bir altyapı ve modelleme oluşturabilir.
 • ANKR Projesi, saygın kurumsal yatırımcılardan güçlü destek almıştır, bu da projeye olan güveni arttıran etkenlerdendir.

ANKR Projesi Hakkındaki Endişeler

 • Proje, güçlü bir ağ etkisi yaratmak için çok sayıda tedarikçiye ve dağıtık bilgi işlem sağlayıcısına ihtiyaç duyuyor. Bununla birlikte, platformun benimsenmesini sağlamak için herhangi bir iş ortaklığı / piyasaya stratejisi açıklanmadı.
 • Yol haritası Temmuz 2018’in ötesine geçmiyor, bu da ekibin proje ile ilgili planlamalarını tahmin etmeyi zorlaştırıyor ki bu da güveni sarsabilecek durumlar arasında.
 • CEO ve COO dahil ekibin bazı kilit üyeleri kolejden yeni çıkmış ve sınırlı çalışma tecrübesine sahiptirler.

ANKR Projesinin Özeti

ANKR, hedefleri ve altyapısı sayesinde pazar tarafında umut vaad eden bilinirliğe sahip bir projedir. Sabit gelirin çoğu fonlardan sağlanıyor ve sendikalara izin verilmiyor aynı zamanda, tokenlerin alım satımını takiben çok fazla karşılanamamış talep olmasına karşın, ANKR aynı anda birçok sorunu çözmeye çalışan çok iddialı bir proje. Projenin hem teknik hem de iş geliştirme tarafında ilk aşaması göz önüne alındığında, projenin uzun vadeli uygulanabilirliği hakkında tarafsız bir görüşe sahibiz. Ancak, takım başarıyla projenin üstesinden gelebilirlerse, potansiyel azımsanamayacak ve kar sağlayacak bir proje.

whitepaper

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

 

Uyarı: Bu yazı sponsorlu bir yazı değildir.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amacı ile yazılmış olup yatırım tavsiyesi değildir. 

Devamını oku

ICO İncelemeleri

Nuls Nedir ? En Kapsamlı Rehber

Nuls Nedir?

Nuls’u eğer kısaca özetleyecek olursak; kişilerin veya kurumların kendi Blockchain ağlarını oluşturmasını sağlayan ihtiyaca yönelik özelleştirilebilir, Blockchain alt yapısı sunan bir projedir diyebiliriz. 

Temel Olarak;

Nuls, açık kaynak kodlu, topluluk odaklı, halka açık bir blok platformdur.

Akıllı sözleşmelerinde ise çoklu zincir sistemi, zincirler arası fikir birliğini içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan, farklı modülleri olan, modüler bir mimaridir. Bu modüller özel blok zincirleriyle çalışabilir ve farklı endüstriyel hedeflere uyacak şekilde özelleştirilebilir bir ağ yapsıdır.

Nuls’un faydaları nelerdir?

Nuls’un Teknolojisi:

Nuls platformu iki bölüme ayrılmıştır: mikro çekirdek ve işlevsel modüller. Microkernel, tüm ağın temeli olarak işlev görürken, fonksiyonel modüller özelleştirilebilir modüler altyapısı sağlar. Nuls, kullanıcılarının takılabilir alt zincirleri kendi ihtiyaçlarına göre oluşturmalarını ve değiştirmelerini sağlayarak halka açık ve özel bloklar ile halkın ihtiyacı olan blokzinciri boşluklarını doldurmak istiyor.

Platform, uygulama basitliği ön planda tutularak tasarlanmıştır. Geliştiriciler ana zinciri birkaç özelleştirilebilir modülle birlikte kullanabilecekler. Bu, geliştiricilere modül özelleştirmesi için kendi kurallarını seçme ve becerilerine göre projeler oluşturma özgürlüğü sağlayacaktır.

Kredi Kanıtı Konsensus Mekanizması: Nuls blokzinciri, Nuls geliştirme ekibi tarafından tasarlanan bir Kredi Kanıtı (PoC) protokolü kullanır. Kredi Kanıtı, PoS’a benzer şekilde çalışır; bu, kullanıcıların NULS madenciliğine yapabilmeleri için NULS tokenlerini kilitlemeleri gerektiği anlamına gelir.

NULS Akıllı Sözleşmesi: Nuls, akıllı sözleşmesi NULSVM adında bir sanal makineyi blok zincirine entegre etti. Sanal makine, iç altyapı modülleri ve dış servis modülleri arasında yer almaktadır. Nuls akıllı sözleşmeleri, çeşitli üst düzey uygulamalar tarafından uygulanmakta ve NULSVM tarafından hesaplanmaktadır. Akıllı sözleşmeler, geliştiricilerin istenen dillerde bir program geliştirmelerine izin verecek şekilde farklı programlama dillerine uyarlanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

1’dk da NULS:

Nuls Blockchain’in Teknolojik Özellikleri

Alt Zincir Konsensusu: Nuls, üzerine inşa edilmiş tüm alt zincirler için bir temel yapı görevi görür. Gerekli tüm araçları, geliştiricilerin alt zincirlerini kendi fikir birliği kuralları ve tokenleri ile kişiselleştirmeleri için modüller olarak sunar.

Modüler Mimari: Nuls, blockchain teknolojisindeki sürekli gelişmelere kolayca uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Modüler yapısı nedeniyle blockchain’e gereken esnekliği sağlayan Linux çekirdeğini bütünleştirir. Bu, tüm güncel blok zincir geliştirmelerinin kolaylıkla uygulanmasına olanak sağlayacaktır.

Modül Yöneticisi: Nuls modül yöneticisi, tüm modüller arasında iletişim kurarak eylemleri kolaylaştırır. Blok zincirinin gerektirdiği şekilde modülleri yönetmek, yüklemek ve boşaltmaktan sorumludur.

Çok Zincirli Sistem: Nuls, Nuls’un ana zincir ve alt zincirler arasında hareket etme kabiliyeti nedeniyle çapraz zincir fikir birliğini kullanarak blok zincirindeki çeşitli blokları doğrular.

Nuls Blockzincirleri

NULS’ın diğer kripto para birimlerinden farkı nedir?

Yalnızca eşler arası işlemlerin bir aracı olarak hizmet veren çoğu kripto para birimine karşılık, NULS, altyapısının önemli bir parçasıdır. NULS Platform için gerekli fonları toplamak ve kullanıcıların ağa katılmalarını sağlamak için kullanılır.

NULS, geliştirme ekibi tarafından tasarlanan Kredi Kanıtları adlı kendi fikir birliği mekanizmasını kullanır.

Platform, her biri kendi kurallarına göre birden fazla alt zincir geliştirmeyi kolaylaştıran modüler bir yapıya sahiptir.

NULS’a yatırım yapmalı mıyız?

Şimdiye kadar, geliştirme ekibi yol haritalarında belirlenen hedefleri zamanında tamamlamayı başardı. Şu anda, NULS üç aşamalı bir gelişme sürecinde ilk aşamasını geçiyor. Son zamanlarda, Temmuz 2018’de, NULS ana ağını ve masaüstü cüzdanını piyasaya sürdü. Şimdi resmi cüzdanını başka platformlarda başlatmak için sabırsızlanıyor. Her zaman söylediğimiz gibi yatırım yapmak bir risktir ve alabileceğinizden fazla riske girmeyiniz.

Whitepaper’ı buradan indirebilir ve NULS sisteminin nasıl çalıştığı ve Coin hakkındaki tüm ayrıntıları kolayca öğrenebilirsiniz. 

whitepaper

 

NULS Takımı

 

Liesa Huang

CEO

Issac Kim

COO

 

Niels Wang

Director of Media and Communications

 

Reaper Ran

Community Management Director, Co-Founder

 

 

 

Coin Detayları:

Sembolü: NULS
Toplam Coin : 40.000.000
Piyasa Değeri: $33.821.234

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

 

 

Uyarı: Bu yazı sponsorlu bir yazı değildir.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amacı ile yazılmış olup yatırım tavsiyesi değildir. 

 

Kayanak: coingecko, coinswitch, nuls.io

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish