Bahreyn, Hindistan Firmalarını Bölgedeki Fintech Gelişimini Kolaylaştırmaya Davet Ediyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Bahreyn, Hindistan Firmalarını Bölgedeki Fintech Gelişimini Kolaylaştırmaya Davet Ediyor

Bahreyn, Hindistan Firmalarını Bölgedeki Fintech Gelişimini Kolaylaştırmaya Davet Ediyor

Bahreyn, Hint şirketlerini bölgedeki blockchain teknolojisinin geliştirilmesini kolaylaştırmak amacıyla fintech gelişimi gerektiğini ve bu alanı sanal tarafa davet etti.

“Bahreyn’in, Hintli şirketlere, ülkede fintech büyümesini artırmak amacıyla blockchain, dijital varlıklar, açık bankacılık ve havale alanlarındaki kilit pazarları olarak bir dizi fırsat önerdiği bildirildi.”

Fintech Gelişiminde Bahreyn

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB) Kıdemli Müdürü Dalal Buhejji, bazı Hintli firmaların geçen Aralıkta Bahreyn fintech sandbox a başvurduğunu, EDB’nin de fintech’in her ikisinin ortak tanıtım çerçevesini geliştirmek için Maharashtra hükümetiyle bir Mutabakat Zaptı imzaladığını bildirdi. Buhejji ekledi:

“Bahreyn Merkez Bankası, büyümeyi ve inovasyonu desteklemek için doğru ekosistemi oluşturdu. Son zamanlarda açık bankacılığı, kripto varlık ticareti düzenlemesini ve robo danışmanlığı taslak düzenlemesini desteklemek için farklı düzenlemeler yapıldığını gördük.”

Bahreyn Merkez Bankası (CBB), bu yılın şubat ayında resmî düzenlemeleri beklemede blockchain ve kripto şirketlerinin ülkede çalışmasına izin vermek için düzenleyici programı. Girişim, firmaların “çözümlerini sınırlı sayıda kullanıcıyla, sınırlı sayıda işlemle test etmelerini” sağlamanın yanı sıra, yeni şirketlerin pazara girişini de hızlandırıyor.

O ayın ilerleyen saatlerinde Bahreyn Şeriat uyumlu kripto para birimi değişimi Rain, ilk önce CBB’nin Yasal Sandbox’ını tamamladı. Borsa bildirildiği üzere, CBB, Shariyah Review Bureau tarafından lisanslanan önde gelen bir Şeriat danışmanlık ve denetim firması tarafından yönetilen bir Şeriat uyumluluk belgesini geçti.

Ocak ayında, Bahreyn Üniversitesi, mobil öğrenciler için genel bir sayısallaştırma stratejisinin bir parçası olarak bir blockchain de diploma çıkaracağını açıkladı. Girişimin uygulanması için, üniversitenin, Blockchain bağlantılı bir format kullanarak doğrulanabilir resmi kayıtlar yayınlamak için bir sistem sağlayan bir başlangıç ​​sistemi olan Learning Machine ile ortak olarak Blockcerts açık standartlarını kullandığı bildiriliyor.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × three =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish