BAE Bankalar Federasyonu Başkanı, BAE Kripto Para Endüstrisi İçin Gerekli Altyapıları Geliştiriyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

BAE Bankalar Federasyonu Başkanı, BAE Kripto Para Endüstrisi İçin Gerekli Altyapıları Geliştiriyor

17 Mart 2019 Pazartesi günü, Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu (UBF) ve Abu Dabi Global Market (ADGM), dijital para varlıkları ve finansal teknoloji (fintech) konulu ortak bir foruma ev sahipliği yaptı.

Etkinlik, blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin küresel finansal sektörde nasıl bir devrim yarattığını konuşmak için endüstri uzmanlarını bir araya getirdi. Ayrıca, bu teknolojilerin ve bu endüstrinin sunduğu zorlukları ve fırsatları ele aldılar.

Kripto Endüstrisi İçin Gerekli Kütüphanelerin Geliştirilmesi
Forumda ADGM’nin yönetmeliklerini ve kripto para birimleri gibi dijital varlıklara nezaret eden yaklaşımını içeren bir dizi önemli konu ele alındı.

Bu tartışmaya, finansal düzenleyicilerin ve bankaların birlikte nasıl çalışabileceği ve kripto piyasası katılımcıları ve alandaki işletmeler için riskleri ele alan sağlam bir düzenleyici çerçeve geliştirdiği dahildir.

Tartışma ayrıca, büyük verilerin kullanılması ve bu prosedürleri geliştirmek için makine öğrenmesi hakkında konuşma dahil, finansal gözetim ve yönetim yöntemleri hakkında konuşmayı da içeriyordu.

Forum, finansal piyasalar üzerinde sürveyansı nasıl düzgün bir şekilde düzenleyeceğimizi, yöneteceğinizi ve idare edeceğini tartışmanın dışında, devrim niteliğindeki blok zincirleme teknolojisinin finansal piyasalar için ne kadar devrimci olabileceğini de kabul etti.

BAE Bankalar Federasyonu Başkanı AbdulAziz Al-Ghurair şunları söyledi:

“Kripto para birimleri ve diğer kripto varlıkları gibi yeni FinTech’in hızla ortaya çıkması nedeniyle, bu teknolojileri ve gelişmeleri yöneten çerçeveler ve düzenlemeler geliştirmemiz şarttır.”

BAE Blockchain ve Fintech Hub Olmak?

BAE, dünyanın en büyük ve en güçlü bankalarından bazılarıyla finansal olarak çok güçlü ve istikrarlı bir ülkedir. Al-Ghurair’e göre, BAE’yi finans için uluslararası bir merkez ve yenilikçi fintech teknolojisini benimsemek için güçlü bir savunucu olarak öngörüyor.

Basın açıklamasında El-Ghurair şöyle dedi:

“Finans için en önde gelen uluslararası merkezlerden biri olma hedefleriyle, sektörde yaşanan hızlı teknolojik değişimlere ayak uydurmalıyız. Sağlam bir parasal ve finansal piyasa ortamının sağlanması bunun için çok önemlidir ve yalnızca tüketici haklarını koruyarak ve pazar bütünlüğünü koruyarak sağlanabilir.”

Al-Ghurair ile aynı fikirde olan ADGM Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu CEO’su Richard Teng, bu forumda UBF ile ortak olmaktan ve bankacılık sektörünü değiştirmenin geleceği ve zorluklarını tartışmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Buna ek olarak, Teng dedi ki:

“Bu etkinlik, FinTech faaliyetlerini finansal hizmetler sektörüne güvenli bir şekilde tanıtmak için gereken güven ve taahhüdü oluşturmada düzenleyici otoriteler ve finansal kurumlar arasındaki işbirliğinin önemini ve gücünü vurguladı.”

BAE Bankalar Federasyonu’nun fintech endüstrisinde blockchain teknolojisinin potansiyelini gördüğü ve geride kalmayı planlamadığı anlaşılıyor. UBF ve ADGM, şifreleme para birimi ve fintech endüstrisi için gerekli düzenleyici çerçeveleri geliştirmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 7 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish