BAE Bankalar Federasyonu Başkanı, BAE Kripto Para Endüstrisi İçin Gerekli Altyapıları Geliştiriyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

BAE Bankalar Federasyonu Başkanı, BAE Kripto Para Endüstrisi İçin Gerekli Altyapıları Geliştiriyor

17 Mart 2019 Pazartesi günü, Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu (UBF) ve Abu Dabi Global Market (ADGM), dijital para varlıkları ve finansal teknoloji (fintech) konulu ortak bir foruma ev sahipliği yaptı.

Etkinlik, blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin küresel finansal sektörde nasıl bir devrim yarattığını konuşmak için endüstri uzmanlarını bir araya getirdi. Ayrıca, bu teknolojilerin ve bu endüstrinin sunduğu zorlukları ve fırsatları ele aldılar.

Kripto Endüstrisi İçin Gerekli Kütüphanelerin Geliştirilmesi
Forumda ADGM’nin yönetmeliklerini ve kripto para birimleri gibi dijital varlıklara nezaret eden yaklaşımını içeren bir dizi önemli konu ele alındı.

Bu tartışmaya, finansal düzenleyicilerin ve bankaların birlikte nasıl çalışabileceği ve kripto piyasası katılımcıları ve alandaki işletmeler için riskleri ele alan sağlam bir düzenleyici çerçeve geliştirdiği dahildir.

Tartışma ayrıca, büyük verilerin kullanılması ve bu prosedürleri geliştirmek için makine öğrenmesi hakkında konuşma dahil, finansal gözetim ve yönetim yöntemleri hakkında konuşmayı da içeriyordu.

Forum, finansal piyasalar üzerinde sürveyansı nasıl düzgün bir şekilde düzenleyeceğimizi, yöneteceğinizi ve idare edeceğini tartışmanın dışında, devrim niteliğindeki blok zincirleme teknolojisinin finansal piyasalar için ne kadar devrimci olabileceğini de kabul etti.

BAE Bankalar Federasyonu Başkanı AbdulAziz Al-Ghurair şunları söyledi:

“Kripto para birimleri ve diğer kripto varlıkları gibi yeni FinTech’in hızla ortaya çıkması nedeniyle, bu teknolojileri ve gelişmeleri yöneten çerçeveler ve düzenlemeler geliştirmemiz şarttır.”

BAE Blockchain ve Fintech Hub Olmak?

BAE, dünyanın en büyük ve en güçlü bankalarından bazılarıyla finansal olarak çok güçlü ve istikrarlı bir ülkedir. Al-Ghurair’e göre, BAE’yi finans için uluslararası bir merkez ve yenilikçi fintech teknolojisini benimsemek için güçlü bir savunucu olarak öngörüyor.

Basın açıklamasında El-Ghurair şöyle dedi:

“Finans için en önde gelen uluslararası merkezlerden biri olma hedefleriyle, sektörde yaşanan hızlı teknolojik değişimlere ayak uydurmalıyız. Sağlam bir parasal ve finansal piyasa ortamının sağlanması bunun için çok önemlidir ve yalnızca tüketici haklarını koruyarak ve pazar bütünlüğünü koruyarak sağlanabilir.”

Al-Ghurair ile aynı fikirde olan ADGM Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu CEO’su Richard Teng, bu forumda UBF ile ortak olmaktan ve bankacılık sektörünü değiştirmenin geleceği ve zorluklarını tartışmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Buna ek olarak, Teng dedi ki:

“Bu etkinlik, FinTech faaliyetlerini finansal hizmetler sektörüne güvenli bir şekilde tanıtmak için gereken güven ve taahhüdü oluşturmada düzenleyici otoriteler ve finansal kurumlar arasındaki işbirliğinin önemini ve gücünü vurguladı.”

BAE Bankalar Federasyonu’nun fintech endüstrisinde blockchain teknolojisinin potansiyelini gördüğü ve geride kalmayı planlamadığı anlaşılıyor. UBF ve ADGM, şifreleme para birimi ve fintech endüstrisi için gerekli düzenleyici çerçeveleri geliştirmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =

Endüstriden Haberler

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish