Ayı Piyasası Bitmain’i de Vurdu! İsrail’de Kepenk Kapatıyor – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ayı Piyasası Bitmain’i de Vurdu! İsrail’de Kepenk Kapatıyor

Kripto piyasasının gerilemesi, Pekin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’i İsrail’deki blockchain geliştirme merkezini kapatmaya ve tüm çalışanlarını işten çıkarmaya zorladı.

İsrail’deki Tüm Operasyonları Kapatıyor

Birçok kişi ayı piyasasının birkaç aydan uzun sürmeyeceğini tahmin ediyordu. Kripto piyasasının düşüşü yıl sonuna yaklaştıkça durma belirtisi göstermiyor. Son derece elverişsiz koşullar, birçok kripto işletmesini kapanmaya ya da işçilerinin bir kısmını çıkarmaya zorluyor.

Genellikle daha ufak yerlerde etkisini gösterse de, sektör devi Bitmain’de küçülmeye gitme kararı aldı. Pekin merkezli madencilik malzemesi üreticisi, kripto piyasasından sert darbe yedi ve karlı kalmaya çalışıyor.

Globes’e göre; 2016 yılında Ra’anana’da kurulan Bitmain’in geliştirme merkezi olan Bitmaintech İsrail bu hafta kapanacak. 23 çalışanı işten çıkarılacak. Bitmain’de başkan yardımcısı olarak görev yapan ve Bitmaintech İsrail’in başkanı olan Gadi Glikberg de işten ayrılacaklar arasında.

Glikberg, “Kripto piyasası son birkaç ay içinde bir sarsıntı geçirdi. Bu da Bitmain’in dünyadaki çeşitli faaliyetlerini incelemesine ve işini mevcut duruma göre yeniden odaklamaya zorladı.” dedi.

İki yıllık bir çalışma sırasında Bitmain’in İsrailli merkezi, Connect BTC maden havuzunda ve şirketin Sophon projesinde kullanılan AI teknolojisinde çalıştı.

Bitmain için Zor Bir Yıl

Yetkililer henüz haberlere yorumda bulunmadılar. Üstelik, şirketin istikrarı konusunda endişeleri olduğundan terk eden yatırımcıların olduğu bilinmektedir.

İsrail merkezinin kapatılması hakkındaki haberler, şirketin şu anda karşı karşıya olduğu iki dava sebebiyle olduğu fikrini akıllara getiriyor. Kaliforniya’nın Kuzey Bölge Mahkemesinde Bitmain’e, ABD ve Çin merkezli varlıklarına karşı, yetkisiz madencilik uygulamalarıyla suçlanan 5 milyon dolarlık bir dava açıldı.

Sanıkların, Bitcoin Cash ağını kendi çıkarları için manipüle ettiği iddiasıyla Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver ve KrakenBitcoin Borsası’na karşı başka bir dava daha açıldı.

Şirket 2018’de karşılaştığı yasal sıkıntılara ek olarak finansal sorunlarla da boğuşuyor. Eylül 2018’de, BitMexResearch’ten gelen bir rapor, şirketin 2018’in ikinci çeyreğinde net 395 milyon dolar zarar ettiğini göstermişti.

Kaynak: Cryptoslate

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish