Ayı Piyasası Bitmain'i de Vurdu! İsrail'de Kepenk Kapatıyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ayı Piyasası Bitmain’i de Vurdu! İsrail’de Kepenk Kapatıyor

Kripto piyasasının gerilemesi, Pekin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’i İsrail’deki blockchain geliştirme merkezini kapatmaya ve tüm çalışanlarını işten çıkarmaya zorladı.

İsrail’deki Tüm Operasyonları Kapatıyor

Birçok kişi ayı piyasasının birkaç aydan uzun sürmeyeceğini tahmin ediyordu. Kripto piyasasının düşüşü yıl sonuna yaklaştıkça durma belirtisi göstermiyor. Son derece elverişsiz koşullar, birçok kripto işletmesini kapanmaya ya da işçilerinin bir kısmını çıkarmaya zorluyor.

Genellikle daha ufak yerlerde etkisini gösterse de, sektör devi Bitmain’de küçülmeye gitme kararı aldı. Pekin merkezli madencilik malzemesi üreticisi, kripto piyasasından sert darbe yedi ve karlı kalmaya çalışıyor.

Globes’e göre; 2016 yılında Ra’anana’da kurulan Bitmain’in geliştirme merkezi olan Bitmaintech İsrail bu hafta kapanacak. 23 çalışanı işten çıkarılacak. Bitmain’de başkan yardımcısı olarak görev yapan ve Bitmaintech İsrail’in başkanı olan Gadi Glikberg de işten ayrılacaklar arasında.

Glikberg, “Kripto piyasası son birkaç ay içinde bir sarsıntı geçirdi. Bu da Bitmain’in dünyadaki çeşitli faaliyetlerini incelemesine ve işini mevcut duruma göre yeniden odaklamaya zorladı.” dedi.

İki yıllık bir çalışma sırasında Bitmain’in İsrailli merkezi, Connect BTC maden havuzunda ve şirketin Sophon projesinde kullanılan AI teknolojisinde çalıştı.

Bitmain için Zor Bir Yıl

Yetkililer henüz haberlere yorumda bulunmadılar. Üstelik, şirketin istikrarı konusunda endişeleri olduğundan terk eden yatırımcıların olduğu bilinmektedir.

İsrail merkezinin kapatılması hakkındaki haberler, şirketin şu anda karşı karşıya olduğu iki dava sebebiyle olduğu fikrini akıllara getiriyor. Kaliforniya’nın Kuzey Bölge Mahkemesinde Bitmain’e, ABD ve Çin merkezli varlıklarına karşı, yetkisiz madencilik uygulamalarıyla suçlanan 5 milyon dolarlık bir dava açıldı.

Sanıkların, Bitcoin Cash ağını kendi çıkarları için manipüle ettiği iddiasıyla Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver ve KrakenBitcoin Borsası’na karşı başka bir dava daha açıldı.

Şirket 2018’de karşılaştığı yasal sıkıntılara ek olarak finansal sorunlarla da boğuşuyor. Eylül 2018’de, BitMexResearch’ten gelen bir rapor, şirketin 2018’in ikinci çeyreğinde net 395 milyon dolar zarar ettiğini göstermişti.

Kaynak: Cryptoslate

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 7 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish