Avusturya Ekonomi Bakanı: “Blockchain Yönetmeliğine İhtiyacımız Yok” | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Avusturya Ekonomi Bakanı: “Blockchain Yönetmeliğine İhtiyacımız Yok”

Avusturya’nın Dijital ve Ekonomik İşler Bakanı Margarete Schramboeck, 2 Nisan’da yaptığı açıklamada  “blok zinciri için düzenlemeye ihtiyacımız yok” Blockchain Yönetmeliğine dedi.

Daha önce büyük Avusturya sabit ve mobil ağ operatörü A1 Telekom Austria’nın CEO’su olarak görev yapan Schramboeck, “hükümetin blok zinciri döneminde rolü” konulu ANON Blockchain Zirvesi tartışma panelinde yorumlarını verdi.

Blockchain’e yönelik uygun düzenlemelerin geliştirilmesi hakkında konuşan Bakan,

“Avrupa’nın fazla düzenlemeye meyilli olma eğiliminde olduğunu belirtti. […] Ve sonra, dünya çapında ilk 10’da Avrupalı ​​şirket olmadığına şaşırıyoruz.”

diyerek belirtti.

Schramboeck kripto para birimlerinin düzenlenmesini savunsa da, “Blockchain için düzenlemeye ihtiyacımız olmadığını” söyledi. Geçtiğimiz Haziran ayında, Avusturya Mali Piyasa Otoritesi Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Kumpfmueller ve Helmut Ettl de kripto para birimleri ve ilk madeni para teklifleri (ICO’lar) hakkındaki daha katı düzenlemeler için teklifler sundu.

Schramboeck, teknolojinin devlet düzeyinde büyük ilgi duyduğunu, ancak öncelikle yeni teknolojilerin oylama gibi kritik kamu süreçlerine uygulanabilmesi için önce “teknolojiye ve becerilere güven duyulması” gerektiğini söyledi. Schramboeck, Blockchain teknolojisini kamu yönetiminin çeşitli alanlarında aktif olarak kullanmayı hedefliyor.

Avusturya, blok zincir araştırması ve uygulaması konusunda proaktif bir yaklaşım sergilemiştir. Geçtiğimiz Aralık ayında, Avusturya Araştırma Teşvik Ajansı tarafından koordine edilen COMET Merkezleri, Viyana’daki Avusturya Blockchain Merkezini onayladı. Merkez çok disiplinli olacak ve Nesnelerin İnterneti, finans, enerji, lojistik ve kamu yönetimindeki uygulamalara odaklanacak.

Geçen yılın kasım ayında, Avusturya hükümeti hastalığı tespit etmek için blok zinciri teknolojisini kullanan bir Birleşik Krallık kanser araştırma şirketi Lancor Scientific’i destekledi.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edin

Kaynak: Coin Telegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − twelve =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish