Amazon Worldpay ile İşbirliği Yapıyor: E-Ticaret Ripple'e Yaklaşıyor mu? | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Amazon Worldpay ile İşbirliği Yapıyor: E-Ticaret Ripple’e Yaklaşıyor mu?

Amazon Worldpay, ortaklıklarını Worldpay’in tüccarları için Amazon Ödemesi’ni tam olarak sağlayacağını açıkladı.

Ancak tek açıklama bu değil. Ayrıca bu çevrimiçi alışveriş platformunun dışında yaygın olarak kullanılmaktadır, dünyanın dört bir yanındaki pek çok perakendeci ve çevrimiçi tüccar, ödeme yönteminin uygulanması için Amazon Pay’i seçmiştir.

Amazon ve WorldPay: Yeni Ortaklık
Ancak, Amazon ve Worldpay’in yakın zamanda açıklanan ortaklığı sayesinde tüccarlar için fırsatların genişletilmesi beklenmektedir. Bu işbirliği, tüm sektör için bir kilometre taşıdır, çünkü Worldpay’i tüccarlar için Amazon Pay’ı tamamen etkinleştiren ilk alıcı yapar.

Bu işbirliği çerçevesinde, ABD merkezli Worldpay tüccarları, müşterilerini çevrimiçi satın alma deneyimini geliştirmek için Amazon Pay’den yararlanma olanağına sahip olacak.

Amazon Pay Başkan Yardımcısı Patrick Gauthier’e göre, artık çok daha geniş bir tüccar havuzu için geçerli olacağından ödeme hizmetleri için ciddi bir adım.

Worldpay ile bu ortaklığı kurma girişimi, Amazon’un ödeme hizmetini daha fazla sayıda büyük tüccara evrimi için bir adım olarak sunma arzusunu yansıtıyor. Böyle bir arzu, büyük bir edinici ile ilişki geliştirmek için ciddi bir zemin haline gelmiştir.

Gauthier ayrıca, bu hareketin, Amazon Pay’in onlar için alıcılarla etkileşimlerini kolaylaştıracağı ve bu ortaklığın alanda daha ileri yenilikler için bir başlangıç ​​noktası olacağını da eklediği için tüccarlar için de yararlı olacağını belirtti.

FIS için bu satın alma, dijital ödemelerde faaliyetlerini genişletme fırsatı anlamına geliyor. Worldpay’e gelince, yeni pazarlara açılmak ve rekabet gücünü artırmak için yeni bir fırsat.

Ancak bu bağlamda, Worldpay’i satın alan ABD fintech Fidelity Ulusal Bilgi Hizmetleri A.Ş. (FIS’in) Ripple’nin ortağı olduğunu da belirtmek gerekir. Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında, Amazon ve Worldpay’in ortaklığının Amazon’un Ripple’e doğru dolaylı bir adımı olduğu sonucuna varabiliriz.

Bununla birlikte, Amazon’un Ripple’ya yaklaştığının ilk dolaylı işareti değildir. Daha önce, Amazon’un, Ripple’ın ağının bir katılımcısı olan bir Hint bankası olan Axis ile işbirliği yaptığı bilinmektedir.

Amazon ve Axis, Amazon’da alışveriş yapmak için yeni bir ödeme uygulamasının çalışmasını sağlamak için birlikte çalışıyorlardı. Bu durumda, Ripple’ın ürünlerinde kullanılan XRP de uygulandı. Öyleyse, XRP’nin Amazon’un ihtiyaçları için kullanıldığını söyleyebiliriz.

Amazon ve Ripple’la doğrudan bir işbirliği olmasa da, gelecekte olabileceğini düşünmek için birçok neden var.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 2 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish