Allianz Kripto Paralar Konusunda Fikir Ayrılığı Yaşıyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Allianz Kripto Paralar Konusunda Fikir Ayrılığı Yaşıyor!

Allianz CEO’su, küresel düzenleyicilere kripto para birimlerini yasadışı ilan etme çağrısı yaptı. Öte yandan şirketin baş mali danışması ise Bitcoin’in 5.000 $ altında iyi bir alım olacağını söylemişti.

‘BUNU YASAKLAMALISINIZ’

Avrupa’nın en büyük varlık yöneticisi Allianz Global Investors Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Utermann, dijital varlıkların düzenlenmesi konusundaki düşüncelerini ifade etti. New York Times raporlarına göre; Utermann, küresel yasa koyucuların bunu tamamen yasaklaması gerektiğini belirtti. Hatta, kripto varlıklarının uzun sürecek olan ayı piyasasında insanların tasarruflarını ortadan kaldıracağının da altını çizdi.

“Bunu yasaklamalısınız. Düzenleyicilerin daha emin adımlar atmadıklarına şahsen şaşırdım.”

Ancak yürütmenin fark edemediği şey şu ki, hükümetler protokol seviyesinde Bitcoin’i kapatamıyorlar. Aslında Bitcoin, hükümet ve merkez bankası politikalarının yanı sıra dış etkilerden arınmış sansüre dayanıklı bir para olarak tasarlandı.

Utermann, bu hafta Londra’daki ve İngiltere’nin Finansal İdare Kurumu (FCA) başkanı Andrew Bailey’in yanında oturduğu bir panelde konuştu. Bailey, Utermann’ın yaklaşımının “oldukça güçlü” olduğunu söylerken, kripto varlıklarının “içsel değer” taşımadığını da ekledi.

Bu yıl Mart ayında, FCA dijital para birimlerinin yararlarını ve risklerini araştırmak için bir görev gücü oluşturdu.

DOĞRUDAN ÇELİŞKİ

CEO’nun dışında Allianz bir şirket olarak, kripto paralar konusunda daha ilerici gibi görünüyor. Temmuz ayında bir şirket sözcüsü Christian Weishuber; Allianz’ın, özellikle sigorta sektöründe kripto varlıkları alanındaki ürünleri araştırdığını ortaya koydu.

“Kriptosuz depolama için sigorta büyük bir fırsat olacaktır. […] Dijital varlıklar, reel ekonomide daha önemli ve yaygın hale geliyor. Bu alanda ürün ve kapsama seçeneklerini araştırıyoruz.

Daha da önemlisi Utermann’ın yakın tarihli açıklaması; Allianz’ın Finans Direktörü Mohamed El-Erian’la çelişiyor. Sadece birkaç hafta önce El-Erian şunları söyledi:

“Bence kripto para birimleri var olacak. Hatta daha çok yaygınlaşacak, bir ekosistemin parçası olacaklar. Bazı erkenden benimseyenlerin inandıkları gibi baskın olmayacaklar.”

Finans uzmanı da, Bitcoin hakkındaki düşüncelerini Haziran ayında şu şekilde belirtmişti.

“BTC’nin fiyatı 5.000 $’ ın altına düşmesi durumunda büyük bir satın alma fırsatı olacaktır.”

 

Kaynak: bitcoinist

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 3 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish