Akbank Üst Düzey Yöneticisinin Blockchain Hakkında Görüşleri! | Kripto Kılavuz
Takip Edin
Akbank Üst Düzey Yöneticisinin Blockchain Hakkında Görüşleri! Akbank Üst Düzey Yöneticisinin Blockchain Hakkında Görüşleri!

Haber

Akbank Üst Düzey Yöneticisinin Blockchain Hakkında Görüşleri!

Son zamanlarda Ripple.net’e olan ilgi tüm dünyada çığ gibi büyüyor. Bugün GC Academy’ de konuşan Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş:

”Eskiden uzak bir yere para transferi yapmak bankaların da teknik yetersizliğinden dolayı çok zor bir işti. Fakat şuan Blockchain teknolojisinin bize sunduğu yeni bir teknoloji var Ripple.net.”

“Biz bu teknolojiyi kullanarak Türkiye’de ki ilk Dünyada ise 6. transferi gerçekleştirdik. Şuan halen İngiltere’ye paranızı  TL masraf ile 8 saniye gibi çok kısa bir sürede gönderebilirsiniz tabi eğer Akbank kullanıyor iseniz.”

“Bu Teknoloji eski model Swift teknolojisindeki aracıları ortadan kaldırarak gönderim masrafını neredeyse sıfıra indirdi.”

Akbank Üst Düzey Yöneticisinin Blockchain Hakkında Görüşleri!

Akbank Üst Düzey Yöneticisinin Blockchain Hakkındaki Görüşüne Örnek Vermek Gerekirse

Peki nedir bu Ripple.net ve nasıl bu kadar ucuz ve hızlı olabiliyor?

RippleNet, dünya çapında para göndermek için sorunsuz bir deneyim sağlamak için Ripple tarafından geliştirilen çözümleri kullanan bankalar ve para hizmetleri şirketleri gibi kurumsal ödeme sağlayıcılar ağıdır.

Bir örnek verelim: İlk olarak, Bay Jones New York’ta yaşıyor ve ihtiyacı olmayan bir çikolata kutusu var. Beyzbol maçı izlemekle ilgileniyor, ancak bileti yok. İkincisi, Bayan Smith Los Angeles’ta yaşıyor ve bir çikolata kutusuna vermek istediği nadir bir pul var.

Son olarak, Alaska’da yaşayan ve nadir bir pul arayan Bay Brown’a sahibiz ve New York’ta bir beyzbol maçı için bileti var.

Mevcut sistemimizde, bu insanlar muhtemelen birbirlerini asla bulamayacak ve “değerli olmayan” değerli eşyalarıyla kalacaklardır.

Fakat Ripple dünyasında şöyle diyebilirler: “Hey, çikolatam var, beyzbol bileti istiyorum” sistem bunu gerçekleştirmek için en kısa ve en ucuz kombinasyonu arayacak.

“Nadir bir pul için bir çikolata kutusunu Ripple ile değiştirebileceksiniz.”

Dahası, platform Bitcoin de dahil olmak üzere herhangi bir para biriminde ödeme yapılmasını sağlıyor ve 0.00001 $ ‘lık minimum bir işlem ücreti alır. tamamen ücretsiz olmamasının tek nedeni DDos saldırılarını önlemek.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + fourteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish