ABD Ulusal Örgütü Yeni Ortaklığın Ardından Pilot Blockchain Teknolojisine Atılıyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

ABD Ulusal Örgütü Yeni Ortaklığın Ardından Pilot Blockchain Teknolojisine Atılıyor!

ABD Ulusal Örgütü Yeni Ortaklığın Ardından Pilot Blockchain Teknolojisine Atılıyor!

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Domuzlar Kurulu, 18 Mart’ta yayınlanan bir basın bültenine göre, domuz tedarik zincirleri için bir blockchain platformunu test etmek için ​​ripe.io ile ortaklık kurdu.

İşbirliği kurul’un sürdürülebilirlik uygulamalarını, gıda güvenliği standartlarını, hayvan sağlığını ve çevresel korumaları izlemek ve değerlendirmek için blockchain ile bir ekosistem kullanmasını mümkün kılacak.

Platform, domuz etinin üretim ortamına ilişkin şeffaflık sağlayacak ve tarafların geçerli sertifikalar almalarına izin verecek şekilde iddialı bir şekilde öngörü sağlayacaktır. Ripe.io’ya göre, sistemdeki bilgiler isimsiz kalacaktır.

Ulusal Örgütü Yeni Ortaklığın Ardından Pilot Blockchain Teknolojisine Atılıyor! Ripe.io Kurucu Ortağının Konu Hakkındaki Açıklaması

Ripe.io’nun kurucu ortağı Raja Ramachandran,

“Blockchain aracılığıyla, Ulusal Domuz Eti Kurulu gibi müşterilerin, kuruluşlarının ve üyelerinin, sürdürülebilirlik, kalite, izlenebilirlik, atık gibi kritik gıda konularını ele alan ortak, değişmez güvenilir kayıtlar oluşturmalarına olanak sağlayabildiğini açıkladı.”

Büyük ölçekli domuz yetiştiriciliğinden kaynaklanan atık, endüstrinin önemli bir varlığa sahip olduğu Iowa ve Kuzey Carolina gibi eyalet sakinleri için endişe konusu haline gelmiştir. Domuz çiftlikleri tarafından yaratılan çok fazla atık miktarının, yeraltı suyunu birkaç alanda etkilediği bildirildi.

Daha fazla tedarik zinciri verimliliği sağlamak için Blockchain teknolojisi, dünyadaki birçok şirket tarafından kullanılmaktadır. Kısa bir süre önce, Kuzey Amerika’nın en büyük markalı rafa dayanıklı deniz ürünleri şirketi Bumble Bee Foods, Alman teknoloji şirketi SAP ile ortaklaşa deniz ürünleri izlenebilirliği için bir blockchain’i platformu başlattı.

Son zamanlarda, Fransız perakende devi Carrefour, mikro filtreli tam yağlı süt için yeni blockchain ile çalışan Carrefour Kalite Hattı (CQL) ürününü piyasaya sürmeye devam etti. CQL, tüketicilerin tüm tedarik zinciri boyunca tam ürün izlenebilirliğini garanti altına alması için lanse edildi.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + nineteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish