AB Blockchain Çalışabilirlik Standartları | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

AB Blockchain Çalışabilirlik Standartları

AB Blockchain Çalışabilirlik Standartları

Avrupa Birliği’ne yakın tarihli bir rapor, birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik standartlarının getirilmesi de dahil olmak üzere blockchain teknolojisinin nasıl daha iyi geliştirileceğine dair önerilerde bulundu.

“Ölçeklenebilirlik, Birlikte Çalışabilirlik ve Blokajların Sürdürülebilirliği” başlıklı rapor, Avrupa Birliği Blockchain Gözlemevi ve Forumu adına blockchain teknoloji firması ConsenSys tarafından hazırlandı. Farklı paydaşların ve kaynakların girdilerini göz önünde bulundurarak, Avrupa’daki mevcut ve potansiyel engelleme durumları hakkında fikir vermektedir.

Yazarlar, dijital kimlikler için standartlar ve blokajlar arasında birlikte çalışabilirlik konusunda önerilerde bulunuyorlar ve “zaman içinde farklı blokajların birlikte çalışmasının daha kolay ve daha kolay olacağını umabiliriz. Bu, bir bütün olarak ekosistemin yararına olacaktır.” Raporda ayrıca, altyapı ile ilgili projelerin temel araştırmalarını ve uygulanmasını destekleme gereği belirtildi:

“Şu anda AB, AB blockchain, gözlem evi ve forumundan […] Ufukta 2020’ye kadar blockchain projelerine destek olmak için 340 milyon Euro’ya [382 milyon $] tahsis edilmesine kadar blockchain araştırmalarını desteklemekte aktif olarak çalışıyor. 2020 programı. Bunlar övgüye değer olsa da, AB defnelerine dayanmamalı. Hem ABD hem de Çin, blockchain araştırmalarına güçlü destek verdiklerini belirtti. Bunlardan birincisi, 700 milyar dolarlık savunma bütçesinin bir parçası olarak dahil olacak kadar ileri gitti. ”

Rapor AB blockchain çalışabilirlik standartları ile ilgili politika yapıcılara ve sektör oyuncularına blockchain teknolojisini ve yönetişimini iyileştirme ve geliştirme konusunda işbirliği yapmalarını tavsiye ediyor. Ayrıca, AB’nin bekle ve gör yaklaşımı benimsemesini ve standartlar veya yönetişimle ilgili düzenlemeler oluşturulmadan önce deney ve öğrenme zamanı olan projeler sunmasını önerir.

AB Blockchain Çalışabilirlik Standartları

Raporda, politika yapıcıların eğitim ve araştırma girişimlerinin yanı sıra blockchain bazlı ödemeleri kolaylaştırmak ve akıllı sözleşmelerden yararlanmak için fiat para üzerinden teşvik etmeleri gerekmektedir.

Yazarlar ayrıca hükümetlerin, yeni modeller ve olasılıklar için hazırlanmanın gerekliliğini belirten kimlik sağlayıcıları veya veri kâğıtları olarak blockchain teknolojisi ile etkileşime girebileceğini öne sürüyorlar. Raporda ayrıca Genel Verilerin Korunması Yönetmeliği (GDPR), blockchain teknolojisi ve kripto paraların yasal statüleri ile akıllı sözleşmeler arasındaki gerginliklerin çözülmesi gerektiği belirtildi.

Son zamanlarda, Alman Federal Maliye Bakanlığı, blockchain bazlı menkul kıymetlerin işlenmesi ve düzenlenmesi hakkında önemli bir bildiri yayınladı.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + four =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish