190 Kriptopara Firması Japonya’ya Açılmak İstiyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

190 Kriptopara Firması Japonya’ya Açılmak İstiyor

Japonya, dünyadaki en büyük kriptopara merkezlerinden birisi. ABD’nin yanında, kriptopara dünyasına girmek isteyen firmalar için bir şekilde lisans sistemi oluşturmaya çalışan bir ülke ve görünüşe göre birçok firma bundan yararlanmak istiyor.

Japonya’nın Finansal Servis Ajansı (FSA)’nın yaptığı açıklamaya göre, 190 tane kriptopara firması Japonya’nın dijital sermaye piyasasına girmek istiyor. 4 ay önce bu sayı yalnızca 160’tı.

Japonya’daki Kriptopara Piyasası Büyüyor

FSA’nın açıklamasına göre;

“Ön başvurular ve başvurular için bilgi almaları da dahil edersek 190’dan fazla firma piyasaya girmek istediklerini belirtmiş oldular”

Bu ilginç senaryoya göre birçok firma meşru bir girişimde bulunmak istiyorlar. FSA, Ocak ayında yaşanan Coincheck olayından sonra, ulusal kriptopara arenasına daha fazla dahil olacağını açıkladı. 500 Milyon $’dan daha değerli kriptopara hırsızlığından sonra, para birimi aktif cüzdandan çok pasif saklama taktiklerinin daha çok kullanıldığı konusunda eleştirildi.

Bunun üzerine FSA, güvenlik protokolleri konusunda Coincheck ve diğer rakip para birimleri ile çalışmaya başladı. FSA aynı zamanda onlara yeni lisans sistemi ile ortak çalışma konusunda tavsiye verdiği ve ortaklığa gitmeyen firmaların kapatılabileceği konusunda uyarı yaptığı duyuruldu.

Japonya’da GMO Coin ve SBI Virtual Currency ile birlikte 16 tane lisanslı kriptopara var. Bununla birlikte tüm kriptoparalar piyasaya açılmadan önce FSA’ya kayıt yaptırmalı.

Japonya’nın kriptopara temelli firmalar konusunda sıkı olduğu halde bir çok firma bu kurumların sıkı regüle edilmesi ve meşrutiyet bakımından kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor. Japonya’da kriptopara tabanlı iş yapmak isteyenler arasında Yahoo!, Daiwa Securities Group, Money Forward Inc, Yamane Medical Corp, Avex Inc ve Samurai & J Partners gibi firmalar bulunuyor.

FSA Hep Kontrolde

FSA, aynı zamanda geniş çaplı denetimden sonra Lastroot ve Everybody’s Bitcoin’e kriptopara satıcıları sıfatını verirken Coincheck’e onay vermiş bulunuyor. Onay vermiş olmasıyla birlikte bu firmalara ve onlar gibi olan firmalara denetim altında Japonya’nın öncelikli kriptopara sektörüne girme olanağı vermiş oluyor.

Birkaç ay önce Monex Group tarafından ele geçirilmiş olan Coincheck yavaş yavaş müşterilerine servisini tekrar tanıtıyor.

Kaynak: livebitcoinnews

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 18 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish