190 Kriptopara Firması Japonya’ya Açılmak İstiyor – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

190 Kriptopara Firması Japonya’ya Açılmak İstiyor

Japonya, dünyadaki en büyük kriptopara merkezlerinden birisi. ABD’nin yanında, kriptopara dünyasına girmek isteyen firmalar için bir şekilde lisans sistemi oluşturmaya çalışan bir ülke ve görünüşe göre birçok firma bundan yararlanmak istiyor.

Japonya’nın Finansal Servis Ajansı (FSA)’nın yaptığı açıklamaya göre, 190 tane kriptopara firması Japonya’nın dijital sermaye piyasasına girmek istiyor. 4 ay önce bu sayı yalnızca 160’tı.

Japonya’daki Kriptopara Piyasası Büyüyor

FSA’nın açıklamasına göre;

“Ön başvurular ve başvurular için bilgi almaları da dahil edersek 190’dan fazla firma piyasaya girmek istediklerini belirtmiş oldular”

Bu ilginç senaryoya göre birçok firma meşru bir girişimde bulunmak istiyorlar. FSA, Ocak ayında yaşanan Coincheck olayından sonra, ulusal kriptopara arenasına daha fazla dahil olacağını açıkladı. 500 Milyon $’dan daha değerli kriptopara hırsızlığından sonra, para birimi aktif cüzdandan çok pasif saklama taktiklerinin daha çok kullanıldığı konusunda eleştirildi.

Bunun üzerine FSA, güvenlik protokolleri konusunda Coincheck ve diğer rakip para birimleri ile çalışmaya başladı. FSA aynı zamanda onlara yeni lisans sistemi ile ortak çalışma konusunda tavsiye verdiği ve ortaklığa gitmeyen firmaların kapatılabileceği konusunda uyarı yaptığı duyuruldu.

Japonya’da GMO Coin ve SBI Virtual Currency ile birlikte 16 tane lisanslı kriptopara var. Bununla birlikte tüm kriptoparalar piyasaya açılmadan önce FSA’ya kayıt yaptırmalı.

Japonya’nın kriptopara temelli firmalar konusunda sıkı olduğu halde bir çok firma bu kurumların sıkı regüle edilmesi ve meşrutiyet bakımından kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor. Japonya’da kriptopara tabanlı iş yapmak isteyenler arasında Yahoo!, Daiwa Securities Group, Money Forward Inc, Yamane Medical Corp, Avex Inc ve Samurai & J Partners gibi firmalar bulunuyor.

FSA Hep Kontrolde

FSA, aynı zamanda geniş çaplı denetimden sonra Lastroot ve Everybody’s Bitcoin’e kriptopara satıcıları sıfatını verirken Coincheck’e onay vermiş bulunuyor. Onay vermiş olmasıyla birlikte bu firmalara ve onlar gibi olan firmalara denetim altında Japonya’nın öncelikli kriptopara sektörüne girme olanağı vermiş oluyor.

Birkaç ay önce Monex Group tarafından ele geçirilmiş olan Coincheck yavaş yavaş müşterilerine servisini tekrar tanıtıyor.

Kaynak: livebitcoinnews

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish